Hakkımızda

Ülkemizdeki ilk biyoinformatik şirketi olan AG Biyoinformatik, 2008 yılında hak kazandığı TÜBİTAK desteğiyle Bilkent Üniversitesi Cyberpark Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nde faaliyetlerine başlamıştır. Şirketin kuruluş amacı, yüksek işlem hacimli (aynı anda birden fazla parametrenin yer aldığı) verilerin analizini gerçekleştirmektir. Bu amaç doğrultusunda, her türlü araştırma kuruluşunun biyoinformatik ve biyoistatistiksel veri analiz ihtiyaçlarına cevap verilmesi hedeflenmiştir

Gelişen ihtiyaçlar doğrultusunda analiz öncesi deneysel süreçlerin tasarlanması ve yürütülmesi konularında da hizmet verilmeye başlanmıştır. Oluşan yeni kimliği ve yürüttüğü Ar&Ge çalışmalarıyla AG Biyoinformatik, biyoinformatik alanında uzmanlaşmış bir biyoteknoloji şirketine dönüşmektedir.

Ekibimiz, moleküler biyoloji ve genetik, istatistik ve programlama alanlarında disiplinler arası bilgi birikimine ve tecrübeye sahip üyelerden oluşmaktadır.

Gerçekleştirdiğimiz projeler ve eğitimlere Referanslar sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Sorumluluk

Temel hedefimiz, biyoinformatik ve girişimcilik kültürünün ülkemizde yaygınlaşması ve bu konudaki bilinirliğin artması. Bu nedenle, sosyal sorumluluk çalışmalarımız kapsamında üniversite öğrencilerine ücretsiz seminerler ve teorik eğitimler sunuyoruz. Siz de bir lisans öğrencisiyseniz ve teorik eğitimlerimizden yararlanmak istiyorsanız lütfen iletişime geçin.

Sosyal sorumluluk çalışmalarımızın bir diğer yönünü de öğrenci kulübü desteği oluşturuyor. BilGenT (Bilkent Üniversitesi Genetik Topluluğu) ile imzaladığımız anlaşma çerçevesinde kulübün etkinliklerinin ana sponsoruyuz.

Eğitimlerimizin yanı sıra, biyoinformatik alanında kendini geliştirmeyi amaçlayan lise ve üniversite öğrencilerinin bilgi birikimi ve deneyimlerini arttırmalarına fırsat vermek amacıyla bir staj programı yürütüyoruz. Gururla mezun ettiğimiz stajyerlerimiz:

 • Serkan Altuntaş, Karadeniz Teknik Üniversitesi
 • Umut Hatipoğlu, Orta Doğu Teknik Üniversitesi
 • Büşra Angın, Bilkent Üniversitesi
 • Beliz Bediz, Orta Doğu Teknik Üniversitesi
 • Yunuscan Esmeroğlu, Orta Doğu Teknik Üniversitesi
 • Şeydanur Tıkır, Boğaziçi Üniversitesi
 • Deniz Ağırdan, Mimar Sinan Üniversitesi
 • Hayat Görüşümüz

  Ülkemizin büyük potansiyeli, donanımlı insan kaynağı ve girişimcilik ruhunun insanlığın faydası için somut faaliyetlere dönüştürülmesi bizim en büyük hayalimiz. Bilgi birikimlerimizi ve deneyimlerimizi, bu hayali biyoloji ve sağlık teknolojileri alanında gerçekleştirmek için kullanıyoruz ve bu hayalin peşinden koşmaya devam edeceğiz.

  Ticari Anlayışımız

  AG Biyoinformatik faaliyetlerini gerçekleştirirken, temel fonksiyonunun kamuya hizmet vermek olduğunu aklından çıkarmamaktadır. Bu doğrultuda temel yaklaşımımız, verdiğimiz hizmeti en kaliteli ve tamamlayıcı şekilde sizlere sunmaktır.